Haber

İBB, depremzedelere kentte ücretsiz LGS ve YKS dersi verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen afet bölgelerinden kente gelen öğrencilere Lise Geçiş Sistemi (LGS) ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanmaları için ücretsiz ders verecek.

İBB Kurs Atölyeleri Koordinatörü Bilge Göktürk Duran yaptığı açıklamada, İBB Gençlik ve SporMüdürlük olarak eğitimde fırsat eşitliği ilkesinden yola çıkarak şehrin 11 noktasında gençlere hizmet verdiklerini söyledi.

Çalıştaylarda uzman eğitmenler ve PDR öğretmenleri eşliğinde YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilere sınav odaklı okul derslerini destekleme ve sınavlarla ilgili karşılaşabilecekleri tüm sorunları aşmalarını sağlayacak eğitimler verme fırsatı verildiğini kaydeden, Duran, öğrencilere yüz yüze eğitimin yanı sıra online eğitim de verildiğini belirtti.

Duran, LGS’ye girecek öğrencilere matematik, Türkçe, İngilizce, fen bilimleri, YKS’ye girecek öğrencilere ise matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türkçe ve edebiyat dersleri verdiklerini belirterek, depremden şehre gelen öğrencilerin de bu derslerden yararlanacağını bildirdi. Bölgeler de Ders Atölyelerinden yararlanabilir.

6 Şubat depreminden etkilenen ve İstanbul’a gelen öğrencilerin okul ve derslerinden mahrum kaldıklarını, psikolojik sıkıntılar da yaşadıklarını belirten Duran, “Ders Atölyelerimiz, bu sıkıntıları aşmak ve bunları ortadan kaldırmak için yapılıyor. mağduriyetleri, LGS ve YKS hazırlık sürecinde 11 noktada bu arkadaşlara eksiksiz hizmet veriyor, destek sağlıyor.” terimleri kullandı.

Atölyeler 9 ilçede 11 noktada bulunuyor: Fatih, Bayrampaşa, Küçükçekmece, Sultangazi, Esenler, Eyüpsultan, Şile, Kartal ve Pendik. Öğrenciler doğrudan şubelerden veya “dersatolyeleri.ibb.istanbul” internet adresinden kayıt yaptırabilirler.

haber-karatay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu